E-lasteaia süsteem ELIIS

Meie lasteaia õpetajad alustasid jaanuarist e-lasteaia süsteemi ELIIS kasutamist. Sügiseks oli õpetajatel ELIIS selge ning kaasasime ka lapsevanemad ELIISi kasutamisse.

Iga rühma lastevanemate koosolekul sai tutvustatud ELIIS süsteemi ning seda, kuidas selle kasutamisega algust teha. Lapsevanemad, kes puudusid koosolekutelt, said/saavad infovoldikud rühma õpetajatelt.

Mis on ELIIS?

Eliis Tarkvara OÜ poolt loodud ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele
innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks. Infosüsteemi kasutab praegu oma igapäevatöös ligi 2100 lasteaiaõpetajat ja -juhatajat, lisaks lapsevanemad ning omavalitsuste töötajad. Teenus sisaldab õpetajasõbralikku päevikut, mugavat info haldamist, põhjalikku suhtlusmoodulit, detailset statistikat, aruannete koostamist ning palju muid funktsioone, mis on kasulikud nii lasteaiaõpetajatele, lasteaiajuhatajatele, omavalitsuste töötajatele kui ka lastevanematele.

Kuidas alustada?

Kõigepealt tuleb avada veebileht www.eliis.ee. Rohelisest kastikesest (sisenemine infosüsteemi) tuleb alt valges kirjas valida „Registreeri kasutajaks“.

PILT 1. Sisenemine infosüsteemi: registreeri kasutajaks

Kui Teil on olemas ID-kaart või Mobiil-ID, on sisenemine lihtne – vajutades vastavale kastikesele, saate siseneda.

Kui ID-kaardi ja Mobiil-ID võimalus puudub, tuleb võtta samast kastist „Ei soovi tuvastada“ ja seejärel avaneb Teile kastike, kuhu soovitakse Teie andmeid, see kastike tuleb
täita ning vajutada „Jätka“. Kui olete selle läbi teinud ning ELIIS keskkonnas sees, valige „Muuda andmeid“ ning seal saate endale määrata parooli. Edaspidi sisenedes jääb Teie kasutajanimeks isikukood ja parooliks Teie poolt määratud parool.

Nüüd olete registreerunud ELIISi kasutajaks ning teile avaneb ELIIS keskkond. Leidke
vasakust reast kast „Esita taotlus“ ning avage see. Seejärel avaneb teile leht, kust saate valida

„Alusta uut taotlust“ ning vajutage sellele. Taotluse esimene osa tuleb täita lapse andmetega ning teine osa lapsevanema andmetega. Kui soovivad liituda mõlemad lapsevanemad, peavad nad läbi tegema kõik eelnevad etapid.

Kui eelnev osa on lapsevanemal täidetud, tuleb õpetajal taotlus ELIISis kinnitada. Kui õpetaja on Teie taotluse kinnitanud, avaneb Teile sisse logides vaade rühma päevikusse. Sellel lehel on kastike „Teata puudumisest“, millel klikkides saate õpetajale kiirelt teada anda, millal Teie laps jääb puuduma või on lasteaeda tagasi tulemas.

ELIISis ringi uudistades saate veel tutvuda rühma nädala- või kuukavaga ja õppeaasta eesmärkidega (sõimerühmad neid ELIISi ei täida, nemad on koostanud endale aasta
tegevuskava, millega saate tutvuda rühmas). Saate jälgida lasteaias toimunud ja toimuvaid sündmusi (toimunud sündmustele on ka pildid juurde lisatud). ELIISi kaudu saab saata
sõnumeid nii isikuliselt kui rühma kaupa (nt. kui soovite saata kirja oma rühma kõigile vanematele, siis valite vanemad; kui ainult ühele lapsevanemale, siis otsite nimekirjast tema nime ja saate otse talle kirjutada). Teadete alt leiate üles tähtsamad teated, mis on sinna pannud õpetajad või juhtkond.

Uudistada on palju, aga ELIIS keskkond on mugav ja lihtne.

Edu ja indu kasutamiseks! Küsimuste tekkimisel võib pöörduda rühmaõpetaja, õppealajuhataja või ELIIS meeskonna poole (abi@eliis.ee või helistada +372 600 1830).

Kaisa Kurik
õppealajuhataja